Sahip olduğu, üretim ve pazarlama yetkinlikleriyle Türkiye çikolata pazarının yenilikçi ve öncü şirketi olan Ülker Çikolata, bu özellikleriyle sektörün lideri kimliğini de taşıyor.

Modern çikolata üretimine 1972 yılında başlayan Ülker Gıda, 1976 yılında çikolatayı kalıplı olarak yapabilmek amacıyla 2 adet kalıplamalı üretim hattı yatırımı gerçekleştirdi ve dolgulu ürünler üreterek, Türkiye pazarına tanıttı. 1982 yılında yeni bir çikolata fabrikası kurarak ürün kapasitesini ve çeşitlerini artırdı. 1991 yılında ise Ülker Çikolata Sanayi A.Ş. kurularak, bütün çikolata üretimi bu şirket altında toplandı.
Haberler
KALİTE VE GIDA GÜVENLİĞİ POLİTİKASI
Tutku ile bağlanılacak ürünleriyle tüketicisine ve çalışanına mutluluk veren yenilikçi lider Çikolata (çikolata ve çikolata ürünleri) firması olma vizyonuna bağlı olarak...Detay
Üniversiteliler Ülker Çikolata tasarlayacak
 Takım çalışması ve inovatif düşünme becerilerini geliştirmesine yönelik proje yarışması ‘Bizz@Kampüs’ bu yıl Ülker Çikolata için start alıyor.
Detay
Ülker Çikolata'da "Endüstriyel İlişkiler Kurulu" Toplandı
Topkapı Ülker Çikolata fabrikasında, iş yerimizin geleceği ve çalışanların sorunlarının konuşulduğu "Endüstriyel İlişkiler Toplantısı" gerçekleştirildi. 
Detay